Cellulit uznawany przez większość kobiet za problem, może powodować duże kompleksy oraz wstyd, aby pokazać swoje ciało. Jest to jeden z najczęściej występujących defektów kosmetycznych. Każda z nas, przez lata walczy, aby się go pozbyć, albo żeby był jak najmniej widoczny. Wiele sposobów jest nieskutecznych. Dlatego postanowiliśmy przygotować wpis na ten temat, który wyjaśni skąd bierze się ten problem i jak można sobie z nim radzić!

Występowanie cellulitu powoduje, że skóra wygląda nieestetycznie, co prowadzi do dyskomfortu, zwłaszcza psychicznego. W wielu przypadkach, jak i w tym, warto zapobiegać niż później leczyć. W tym procesie pomaga przede wszystkim regularna pielęgnacja skóry. Istnieją na szczęście metody, dzięki którym można go zwalczyć, ale najpierw trzeba je dostosować do stanu skóry.

Używając terminów technicznych cellulitis to choroba tkanki tłuszczowej, która polega na powstawaniu zmian obrzękowo-twardówkowych w tkance podskórnej. Charakteryzuje się nierówną powierzchnią skóry, z subtelnymi zmianami w postaci „tłuszczowych” lub nieregularnych guzków. Często w literaturze popularnej cellulit porównywany jest do skórki pomarańczy. Kiedy pojawia się cellulit, obserwujemy miejscowe zmiany koloru skóry i rozszerzenie naczyń krwionośnych. Należy w tym miejscu zaznaczyć, że stopień rozwoju objawów zależy od tego, kiedy rozwija się cellulit i może on trwać miesiącami, a nawet latami. Tych zaawansowanych zmian nie da się wyeliminować w dwóch lub trzech zabiegach, dlatego też leczenie musi trwać odpowiednio długo i musi być wieloaspektowe.

JAK POWSTAJE CELLULIT?

Jednym słowem jest to efekt zaburzenia mikrokrążenia, czyli komórki tłuszczowe źle krążą we krwi i negatywnie wpływa to na ich metabolizm. Adipocyty powiększają się, wywierając nacisk na ścianę naczynia, zwiększając przepuszczalność, prowadząc do obrzęku. Ponadto we włóknach kolagenowych występują patologie.

Nie można wskazać dokładnej przyczyny powstawania cellulitu. Należą do nich m.in. zła dieta, nieprawidłowości w funkcjonowaniu pompy mięśniowej, zaburzenia układu hormonalnego i nerwowego, uwarunkowania genetyczne. Otyłość, stosowanie środków antykoncepcyjnych, przewlekły stres, brak aktywności fizycznej, stres menstruacyjny, noszenie butów na obcasie i obcisłych ubrań, picie alkoholu, palenie papierosów, opalanie się i ciąża również mają korzystny wpływ na ten proces.

 • uwarunkowania genetyczne – problemy z cellulitem dotykają głównie kobiety,

 • estrogeny – żeński hormon płciowy, który sprzyja magazynowaniu tłuszczu,

 • kortyzol – stres hormon, nadprodukcja często prowadzi do wzmożonych zmian,

 • siedzący tryb życia i brak aktywności fizycznej – aktywność mięśniowa wspomaga funkcjonowanie układu krążenia, a brak aktywności sprzyja wzrostowi tkanki tłuszczowej. Ponadto długotrwałe siedzenie uciska naczynia krwionośne, zaburzając krążenie krwi i limfy,

• niezrównoważona dieta – spożywanie zbyt dużej ilości soli prowadzi do retencji wody w organizmie. Należy również ograniczyć ilość kawy, czarnej herbaty, napojów gazowanych  i alkoholu, a dieta powinna zawierać odpowiednią ilość wody, błonnika, witamin i kwasów omega,

 • ciąża – ze względu na naturalny ucisk macicy na naczynia, utrudniający przepływ krwi,

 • noszenie zbyt ciasnych ubrań i noszenie wysokich obcasów – ciasne ubranie ogranicza krążenie, a noszenie szpilek chodzenie ogranicza ruch stopy, utrudniając pracę mięśni.

 Cellulit najczęściej występuje na biodrach, udach i pośladkach, ale może również dotyczyć ramion. Istnieją dwa główne rodzaje cellulitu: wodny i tłuszczowy.

JAK ZWALCZYĆ CELLULIT?

W walce z cellulitem ważne są trzy czynniki: częstotliwość, jakość i samodyscyplina. Oczywiście niezwykle ważne jest, aby konsekwentnie stosować odpowiednie kosmetyki i zabiegi antycellulitowe, ale jeśli ograniczysz ich stosowanie, trudno będzie uzyskać efekt końcowy. Dopełnieniem tego procesu powinna być np. zbilansowana dieta lub zwiększona aktywność fizyczna oraz wykluczenie alkoholu czy tytoniu. 

 W walce z cellulitem musimy wybierać preparaty i zabiegi, które osiągają następujące cele: 

 • stymulują krążenie krwi 

 • aktywują układ limfatyczny 

 • uszczelniają naczynia 

 • zmniejszają obrzęki 

 • regulują metabolizm tkanki tłuszczowej 

 • wpływają na włókna kolagenowe

JAKIE ZABIEGI ANTYCELLULITOWE SĄ STOSOWANE W MIUESTETIC?

Oprócz naturalnych sposobów warto wspomóc walkę z cellulitem specjalistycznymi zabiegami antycellulitowymi. Kilka z nich starannie wybraliśmy do naszej oferty, aby móc zaoferować je naszym Klientkom. Poniżej przygotowaliśmy kilka rozwiązań wraz z opisami na osobnych podstronach:

Zabiegi Icoone – redukcja cellulitu i wyszczuplanie brzucha 

Masaż bańką chińską – ujędrnianie skóry i zwiększona produkcja kolagenu

Terapia CRYO T SHOCK – redukcja zarówno niechcianej  tkanki tłuszczowej, jak i zmniejszenie widoczności cellulitu w wybranych partiach ciała.

MEZOTERAPIA IGŁOWA – sposób na odchudzenie i redukcję cellulitu

Serdecznie zapraszamy do umówienia się na konsultacje do naszych specjalistek i wybrania odpowiedniej metody do zwalczenia uciążliwego cellulitu.