Marzysz o relaksującym zabiegu bez ingerencji chirurgicznych? Walczysz ze stresem, często występuje u Ciebie ból głowy, a może po prostu chcesz się pozbyć zmarszczek i wygładzić swoją skórę twarzy? Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z samymi pozytywami płynącymi z masażu Kobido!

Skąd pochodzi masaż Kobido?

Masaż Kobido jest to forma sztuki masażu pochodząca z Japonii i oznacza inaczej “Starożytną drogę do Piękna”. Ten rytuał ma ściśle określone reguły, które bazują na medycynie chińskiej “anma” – tłum. naciskanie i pocierania. W Europie pojawił się ok. XIV w. n.e. 

Według legendy dwaj nauczyciele, mistrzowie masażu Anma po nierozstrzygniętej walce, postanowili zjednoczyć swoje talenty, przez co powstała nowa technika masażu twarzy – masaż Kobido. 

Czym jest masaż Kobido?

Kobido to nieinwazyjny zabieg liftingujący twarz, przy użyciu złożonych technik manualnych, stosując naprzemiennie intensywne jak i relaksacyjne stymulacje. Dzięki niemu w znacznym stopniu redukujemy zmarszczki oraz poprawiamy wygląd twarzy. 

Duża ilość masaży opracowuje tkanki powierzchownie, natomiast w masażu Kobido pracujemy głębiej na mięśnie jak i powięzi. Pod wpływem wielu czynników mięśnie twarzy zostają osłabione, ich praca zaburzona i na twarzy z upływem lat pojawiają się zmarszczki i bruzdy. Zastosowanie masażu Kobido powoduje, że reaktywujemy zakończenia nerwowe na twarzy, zwiększamy przepływ Qi, co prowadzi do naturalnego liftingu.

Masaż Kobido składa się z pięciu etapów:

 1. Masaż tkanek głębokich – ma na celu dotarcie do głęboko umiejscowionych mięśni przykręgosłupowych, karku, szyi
 2. Masaż relaksacyjny – demakijaż na ciepło rozpoczyna zabieg na twarzy, a następnie przejście do delikatnego masażu,który ma wprawić twarz w odprężenie i relaks
 3. Drenaż limfatyczny – poprawienie przepływu limfy, aby zmniejszyć zastoje i obrzęki.
 4. Lifting – w tej części występuje duża intensywność ruchów – od głaskania, po naciąganie, ugniatanie, rolowanie i podszczypywanie. Ma to na celu pobudzić krążenie, produkcję kolagenu i elastyny oraz odżywić i poprawić kondycję mięśni. 
 5. Akupresura – uciskanie na poszczególne punkty na twarzy.

Dzięki technice Kobido można z biegiem czasu:

 • uzyskać młodszy wygląd twarzy, dzięki pracy na strukturach mięśni
 • zmniejszyć napięcie mięśni w okolicach szyi, klatki piersiowej i twarzy, które powodują zmarszczki
 • zmniejszyć efekty starzenia się skóry
 • stymulować metabolizm komórek, przez co skóra szybciej się regeneruje
 • zwiększyć produkcję kolagenu i elastyny

W naszym salonie stosujemy wiele metod odmładzania twarzy, natomiast masaż Kobido oprócz efektów wizualnych niesie za sobą wiele innych zdrowotnych korzyści takich jak:

łagodzi bóle głowy, zmniejsza sztywność karku, poprawia wzrok, zmniejsza problem z układem pokarmowym, redukuje efekty bruksizmu.

Jakie są wskazania oraz przeciwwskazania do stosowania Kobido?

Wskazania do stosowania masażu Kobido:

Nasze specjalistki z salonu urody Miu Estetic w Swarzędzu obok Poznania polecają ten zabieg osobom, które boją się wszystkich inwazyjnych metod medycyny estetycznej, a chcą uzyskać spektakularny efekt liftingu twarzy. Zabieg kierowany jest do osób chcących poprawić wygląd swojej twarzy, odmłodzić ją, jak i odprężyć się, dzięki relaksującym ruchom podczas masażu. Jest to również idealne rozwiązanie dla ludzi przepracowanych, tych, którzy spędzają dużą ilość czasu przed monitorem, ponieważ masaż ten dodatkowo relaksuje mięśnie okolicy oczu.

Przeciwwskazania do masażu Kobido:

 • przerwanie ciągłości naskórka
 • trądzik różowaty w ostrym stanie
 • arytmie
 • stany zapalne skóry 
 • ostre stany zapalne organizmu
 • stany ropne w uzębieniu

Masaż Kobido – Swarzędz obok Poznania

Jeśli po przeczytaniu tego artykułu, stwierdzisz, że może warto byłoby spróbować tego typu masażu, to serdecznie zachęcamy, a na pewno do nas powrócisz. Nasze specjalistki przeprowadzą wywiad i uświadomią Cię jak ważne jest korzystanie z tego masażu systematycznie, zwłaszcza w pierwszych tygodniach. Szukasz nas w Poznaniu? Jesteśmy blisko, w Swarzędzu – zapraszamy do kontaktu!