Makijaż permanentny

Makijaż permanentny ust, brwi i oczu – Swarzędz

Specjalizujemy się w poszukiwaniu naturalnego piękna poprzez najbardziej innowacyjne zabiegi, takie jak makijaż permanentny ust, brwi i oczu. Używamy najbardziej zaawansowanych produktów, a nasz personel cały czas się dokształca, odbywając szkolenia z najmodniejszych i najbezpieczniejszych technik z zakresu wykonywania makijażu permanentnego. Makijaż permanentny to świetny sposób na podkreślenie urody każdej kobiety. Świat makijażu rozwinął się na przestrzeni lat bardzo intensywnie. Nie są to już mocne makijaże wbite głęboko w skórę, które utrzymują się latami na skórze zmieniając swój kolor i czasem nawet tworząc blizny!

Co to makijaż permanentny? Zabiegi permanentne

Technika polega na wprowadzaniu pigmentów w skórę właściwą na głębokość 1-2 mm za pomocą małych igieł. Grubość poszczególnych warstw skóry (naskórka i skóry właściwej) jest nieregularna i nawet wprowadzenie pigmentu na tę samą głębokość może wymagać korekty, czasami po miesiącu, w celu całkowitego utrwalenia makijażu permanentnego. Dotyczy to technik makijażu permanentnego zarówno oka, brwi, jak i ust.

To technika, która wyrosła z podstaw tradycyjnego tatuowania

W tym momencie podobieństwa między tatuażami a makijażem permanentnymmikropigmentacją — sprowadzają się do użycia igieł i wprowadzania kolorów w skórę. W tatuażach igły są grubsze i wnikają w najgłębsze warstwy skóry, kolory nazywane są „tuszami” tatuażowymi, które w większej ilości są zatrzymywane na stałe wraz z komórkami tłuszczowymi. W makijażu permanentnym używa się krótszych i cieńszych igieł, co zapobiega wychodzeniu implantu skórnego poza naskórek — zabieg wymaga odnawiania.

Co to i jak wygląda makijaż permanentny?

Wdrożenie mikropigmentacji przebiega w trzech fazach:

  • Projekt, w którym wybiera się kolor i kształt.
  • Aplikacja pigmentu z okresem gojenia 1 tygodnia.
  • Przegląd pigmentu, który można wykonać od miesiąca pierwszej aplikacji.

Wybór koloru pigmentu i kształtu

Projekt makijażu permanentnego oraz rodzaj — kształt brwi, warg lub linii oczu, kreska górna — odbywa się po przestudiowaniu kolor skóry i anatomii pacjenta. Dodatkowo przeprowadzany jest wywiad z pacjentem na temat pożądanego koloru, kształtu i wymarzonego efektu. Zabiegi dermopigmentacji — makijaż permanentny — nie ograniczają się tylko do rysów twarzy, takich jak brwi, oczy czy usta, ale stosuje się je również u osób z problemami takimi jak łysienie, bielactwo, oparzenia, blizny, a także do rekonstrukcji otoczki po mastektomii — makijaż permanentny brodawki sutkowej. Zaufaj naszym specjalistom i umów się z nami na konsultacje w celu wyboru najlepszego makijażu permanentnego dla Ciebie.

Makijaż permanentny a znieczulenie — czy po makijażu permanentnym wymagana jest hospitalizacja?

Technika ta wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym lub w znieczuleniu nasiękowym. Mikropigmentacja medyczna — makijaż permanentny nie wymaga hospitalizacji. Jest to zabieg ambulatoryjny trwający około 2 godziny, po którym pacjent może wrócić do domu.

Zapoznaj się z szczegółami naszej oferty