MEDYCYNA ESTETYCZNA

 

Gabinet medycyny estetycznej MIUestetic w Swarzędzu

Jeśli są Państwo zainteresowani zabiegami medycyny estetycznej na obszarze Wielkopolski, to warto odwiedzić nasz gabinet w Swarzędzu. Od wielu lat wykonujemy zabiegi w oparciu o najnowsze rozwiązanie technologiczne. Nasz zespół posiada wykwalifikowanego lekarza medycyny estetycznej – Dr n. med. Annę Galębę oraz doświadczonych kosmetologów, którzy sprawią, że każdy klient poczuje się bezpiecznie i komfortowo.

Staramy się być w czołówce zabiegów odmładzania twarzy i medycyny estetycznej ciała, aby zaoferować naszym pacjentom najskuteczniejsze leczenie. Nasz zespół tworzą najlepsi lekarze medycyny estetycznej, chirurgii plastycznej i estetycznej oraz kosmetolodzy.

Co to jest medycyna estetyczna? Czym jest medycyna estetyczna?

Medycyna estetyczna — kosmetyczna to rozwijająca się dziedzina medycyny, w której stale pojawiają się nowe zabiegi i usługi. W naszym salonie oferujemy m.in. takie zabiegi jak:

 • Intralipoterapia
 • Mezobotox
 • Mezoterapia igłowa
 • Skinboosters, Juvederm Volite, Prostrolane
 • Usuwanie przebarwień (Cosmelan)

Dzięki zabiegom medycyny estetycznej — kosmetycznej możliwe jest wygładzanie zmarszczek, powiększanie ust, policzków i inne wypełnienia, odmłodzenie twarzy i skóry na ciele, usuwanie przebarwień i poprawienie kolorytu, jędrności i jakości skóry. Dowiedz się więcej na temat naszych zabiegów — skontaktuj się z nami i umów na wizytę konsultacyjną.

Medycyna kosmetyczna — jak wygląda poprawa jakości skóry?

Zabiegi medycyny estetycznej — kosmetycznej poprawiają jakość skóry, jej gładkość. Mogą zlikwidować zaskórniki, zamknąć pory, a ponadto są idealne dla odmłodzenia się przed ważnymi uroczystościami, jak ślub, wesele czy ważne spotkania biznesowe, w których liczy się również profesjonalny wygląd.

Korzyści z poddania się zabiegom medycyny kosmetycznej:

 • Zapewnienie gładkości skóry
 • Eliminacja drobnych zmarszczek i zmarszczek mimicznych
 • Zamknięcie porów
 • Eliminacja zaskórników
 • Nawilżenie skóry
 • Poprawa jędrności skóry
 • Odmłodzenie i zwiększenie atrakcyjności i poczucia komfortu

Wyniki po większości zabiegów są widoczne od razu, jednak w przypadku niektórych na efekty trzeba czasem poczekać od 4 do 5 dni.

Gabinet medycyny estetycznej — leczenie skóry twarzy i ciała

Na poziomie ciała głównym celem zabiegów jest pozbywanie się nadmiernego tłuszczu, cellulitu i zwiotczenia skóry.

Oferujemy również leczenie nadpotliwości czy nadmiernej potliwości, np. toksyną botulinową. Zabiegi medycyny estetycznej wykonywane są w specjalnie przygotowanej sali po konsultacjach z lekarzem prowadzącym.

Od technologii laserowej do głębokiego peelingu, poprzez techniki iniekcji, intralipoterapii, mezobotoxu, mezoterapii igłowej, usuwania przebarwień i odmładzania twarzy zgromadziliśmy szerokie know-how, a cała technologia, którą stosujemy, zawsze pogłębiana jest aktualnymi szkoleniami i wiedzą w trosce o dobro naszych pacjentów i wysoką jakość świadczonych usług. Sprawdź nasze zabiegi — napisz do nas lub zadzwoń!

Zabiegi medycyny estetycznej w MIUestetic

U nas znajdziesz nowoczesną przestrzeń, wyposażoną w najnowocześniejszy sprzęt i doskonałych fachowców, którzy zaproponują Ci spersonalizowany zabieg oparty na swoim doświadczeniu zawodowym.

Intralipoterapia — co to jest?

Intralipoterapia to zabieg medycyny estetycznej polegający na wstrzykiwaniu kwasu dezoksycholowego w miejsca z nadmiarem tłuszczu w celu jego eliminacji. Substancja ta pomaga upłynnić tkankę tłuszczową, zamieniając tłuszcz w bardziej płynny. Dzięki czemu układ limfatyczny może go z łatwością usunąć z organizmu. Jest to substancja w 100% biokompatybilna, dzięki czemu jest naturalnie wydalana z organizmu.

Opieka po zabiegu — Intralipoterapia

To normalne, że pacjent odczuwa pewien dyskomfort w leczonym obszarze. W niektórych przypadkach w okolicy może pojawić się niewielkie zaczerwienienie, swędzenie lub siniaki, które wkrótce znikną. Pacjent powinien unikać dotykania leczonego obszaru. Zaleca się też unikanie ekspozycji na słońce. Jednocześnie należy pić dużo wody, aby ułatwić eliminację tłuszczu.

Alternatywy dla Intralipoterapii

Intralipoterapia jest zabiegiem bardzo mało inwazyjnym w porównaniu do innych dostępnych metod leczenia, ale istnieje kilka alternatywnych metod, takich jak:

 • Lipolaser
 • Karboksyterapia
 • Mezoterapia

Specjaliści medycyny estetycznej z naszej kliniki będą mogli zalecić Ci najlepszą procedurę eliminacji tkanki tłuszczowej.

Mesobotox — co to jest mezoterapia toksyną botulinową — medycyna estetyczna

Jest to zabieg medyczno-estetyczny poprawiający jakość skóry. Chociaż jego nazwa może sugerować, że jest podobny do botoksu, wyniki są zupełnie inne.

Jak wygląda zabieg Mesobotox?

Zabieg to w skrócie mezoterapia toksyną botulinową, tą samą substancją, którą stosujemy w leczeniu botoksem. Jednak technika jest zupełnie inna, ponieważ:

 • Roztwór toksyny botulinowej łączy się z kwasem hialuronowym i witaminami.
 • Infiltracje przeprowadzane są na bardziej powierzchownym poziomie.
 • Stosuje się go w postaci mikrodawki o bardziej rozcieńczonej formule.
 • Jest wskazany na okolice czoła i nosa.

Ponieważ jest to zabieg medycyny estetycznej, wykonywany jest w ściśle sanitarnych warunkach po odpowiednim przygotowaniu pacjenta.

Mezoterapia igłowa — medycyna kosmetyczna

Opracowana w latach 50-tych przez francuskiego lekarza Michela Pistora mezoterapia igłowa stosowana jest w kilku dziedzinach medycyny i jest również sprzymierzeńcem w odchudzaniu i redukcji cellulitu. Jedną z wielkich zalet tego zabiegu medycyny kosmetycznej jest fakt, że działa on w sposób bardzo miejscowy, co sprawia, że ​​wysokie stężenia substancji zabiegowych działają szybko, dzięki czemu efekty są prędzej widoczne.

Czy mezoterapia igłowa jest inwazyjną techniką?

Jest to małoinwazyjna technika polegająca na zastosowaniu mikroiniekcji na poziomie śródskórnym. Wstrzykiwane substancje różnią się w zależności od przeznaczenia, a w dziedzinie estetyki i medycyny kosmetycznej są zwykle pochodzenia naturalnego. Początkowo stosowana głównie w dziedzinie medycyny sportowej. Jednak specjaliści szybko zorientowali się, że sprawdza się również w innych dziedzinach, takich jak estetyka:

 • w celu odchudzania,
 • redukcji cellulitu.

Mezoterapia igłowa na ogół nie wiąże się z efektami ubocznymi, ale jest przeciwwskazana u pacjentów z nadciśnieniem, u kobiet w ciąży i kobiet karmiących piersią.

Jak długo trwa sesja mezoterapii?

Sesje mogą się znacznie różnić w zależności od rodzaju interwencji. Jednak zwykle wystarczy 15 minut, aby poprawnie zakończyć sesję.

Jaka jest łączna liczba potrzebnych sesji?

Całkowita liczba sesji zależy również od obszarów problemowych. Jednak miesięcznie są to zazwyczaj 3 sesje mezoterapii.

Skinboosters, Juvederm Volite, Prostrolane — medycyna kosmetyczna

Wiele razy zastanawiałeś się, co możesz zrobić dla swojej skóry, aby poprawić jej nawilżenie, zwiększyć jej świetlistość, a ostatecznie sprawić, by wyglądała młodziej? Zabiegi takie tak Skinboosters, Juvederm Volite, Prostrolane są rozwiązaniem — są naszym wielkim sprzymierzeńcem w walce z postępującym odwodnieniem skóry i zmarszczkami spowodowanymi upływem czasu.

Czym są Skinboostery? Co to jest Skinboosters — medycyna estetyczna

W zabiegach skinboosters wykonywane są mikroiniekcjie z niskiej gęstości kwasu hialuronowego, głęboko nawilżając skórę. Stymulują produkcję kolagenu i przywracają skórze równowagę wodną.

Skinboosters — główne zalety to:

 • poprawiają elastyczność i strukturę skóry
 • dodają blasku i sprawiają, że skóra wygląda na miękką i gładką.

W jakich przypadkach wykonuje się Skinboosters?

Zsbiegi Skinboosters wykonywane są u pacjentów od 30 do35 lat. Można je jednak przeprowadzić przed osiągnięciem tego wieku, w zależności od potrzeb pacjenta. Podobnie zabieg ten jest idealny do leczenia pierwszych oznak starzenia lub innych czynników, które mogą wpływać na skórę i jej koloryt, takich jak:

 • przedłużona nadmierna ekspozycja na słońce
 • skutki złej diety

Juvederm Volite — zabiegi — medycyna kosmetyczna

Juvederm Volite jest pierwszym biorewitalizującym zabiegiem — nawilża skórę dzięki działaniu kwasu hialuronowego. To nowa technologia gwarantuje natychmiastowy i trwały efekt przeciwstarzeniowy.

Zalety i funkcje zabiegu Juvederm Volite:

 • Działanie nawilżające i restrukturyzujące
 • Efekty przeciwutleniające
 • Stymulacja naturalnej produkcji kolagenu
 • Trwałe rezultaty już po jednej sesji
 • Wysoce biokompatybilny

Prostrolane — korygowanie umiarkowanych i ciężkich zmarszczek

Zabieg przeznaczony do korygowania umiarkowanych i ciężkich zmarszczek i fałdów twarzy, takich jak fałdy nosowo-wargowe, oraz do przywracania konturu twarzy. Jest to bio-wypełniacz nie nadający objętości, dzięki któremu uzyskuje się naturalny efekt.

Na czym polega leczenie Prostrolane?

Roztwór jest wstrzykiwany cienką igłą bezpośrednio w tkankę skórną. Zabieg wykonywany jest w trybie ambulatoryjnym, bez znieczulenia, jest bezbolesny i można od razu wznowić normalne czynności. Aby osiągnąć pożądane rezultaty, potrzeba więcej sesji terapeutycznych w odstępie dwóch tygodni, a liczba sesji różni się w zależności od warunków początkowych. Produkt ulega biodegradacji i z czasem powoli wchłania się ponownie.

Usuwanie przebarwień — metoda Cosmelan

Metoda Cosmelan została stworzona w celu osłabienia/zaniku melanicznych plam skórnych. Plamy melaniczne to częsty problem estetyczny na skórze. Ma różne pochodzenie, w tym:

 • genetykę,
 • pochodzenie etniczne,
 • płeć,
 • ciążę,
 • przyjmowanie doustnych środków antykoncepcyjnych,
 • menopauzę itp.

Promieniowanie słoneczne jest również czynnikiem wyzwalającymi, które zwiększa częstość pojawiania się nowych plam melaniny i osłabia już istniejące.

Mechanizm działania — metoda Cosmelan

Metoda Cosmelana działa na komórki odpowiedzialne za koloryt skóry, zatrzymując produkcję koloru w tych obszarach, w których występuje nadmierna produkcja, osiągając zniknięcie lub osłabienie nieestetycznych plam. Powoduje intensywne i integralne działanie depigmentujące.

Kompleksowe leczenie łączy pracę lekarza medycyny estetycznej z podtrzymaniem efektów przez pacjenta w domu i stosowaniem odpowiedniej rutyny pielęgnacyjnej i kosmetycznej.

Ogromne doświadczenie w dziedzinie estetyki pozwoliło nam osiągnąć kilka wyróżnień na poziomie krajowym, a nasi lekarze są coraz bardziej doceniani za innowacyjny charakter usług, podejście do pacjentów i osiągane wyniki.

Oferujemy dla Ciebie najlepsze rozwiązania, oparte na najbardziej innowacyjnych, skutecznych i bezpiecznych technologiach, wspieranych przez zespół doskonałych profesjonalistów.