Mikropigmentacja skóry głowy

Mikropigmentacja skóry głowy

Mikropigmentacja skóry głowy to zabieg mający na celu ukrycie procesu łysienia oraz ukrycie blizn poprzez stworzenie doskonałej imitacji krótko ogolonych włosów na skórze głowy. Jest  to aktualnie jedna z najnowocześniejszych metod związanych z trychologią. Nazywana jest również mikropigmentacją włosów lub tatuażem medycznym skóry głowy.  Podczas procesu pigmentacji naskórka używane są jedynie specjalistyczne, dedykowane do tego zabiegu pigmenty oraz narzędzia. Efektem mikropigmentacji jest  zminimalizowanie  różnicy pomiędzy miejscami, gdzie włosy rosną naturalnie, a miejscami, w których pojawiło się niechciane  łysienie. Efekt mikropigmentacji skóry głowy jest niezwykle realistyczny i do złudzenia przypomina naturalnie rosnące włosy. 

Na czym polega zabieg mikropigmentacji skóry głowy?

Jest to mało inwazyjny zabieg polegający na umieszczeniu pigmentu w naskórku skóry głowy za pomocą specjalnych igieł. Proces przypomina tatuowanie, jednak w odróżnieniu od klasycznego tatuażu pigment wbija się do naskórka, a nie skóry właściwej głowy. Bezpośrednio po zabiegu barwa pigmentu jest bardzo intensywna, ale blednie około 30% w przeciągu tygodnia od wykonania zabiegu, dając ostatecznie naturalny rezultat. Należy podkreślić, że efekty zabiegu mikropigmentacji głowy, podobnie jak przy wykonaniu makijażu permanentnego, nie są wieczne. Zaleca się powtórzenie zabiegu po ok. 1-2 latach, w celu odnowienia koloru lub korekty efektu – jeśli na przykład proces łysienia się pogłębił i na głowie pojawiły się nowe puste przestrzenie wymagające zakrycia. Należy również wspomnieć, że ta metoda nie powoduje odrastania włosów – jest efektem wizualnym, który maskuje skutki łysienia, tymczasowego wypadania włosów lub genetycznego braku owłosienia. W przeciwieństwie do przeszczepu włosów nie ma znaczenia ilość posiadanych włosów na głowie, ich kondycja czy grubość. Zabieg można wykonać w każdej chwili i jest tańszy niż przeszczep.

Kto może skorzystać z zabiegu?

Zabieg mikropigmentacji głowy przeznaczony jest zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet, którzy zmagają się z łysieniem androgenowym, łysieniem plackowatym czy innymi odmianami łysienia (również na brodzie) lub chcą zakryć blizny na głowie. Nie ma znaczenia kolor włosów! Choć można spotkać się z opiniami, że zabieg można przeprowadzić jedynie na ciemnych włosach- jest to mit, w który nie należy wierzyć. Dostępne kolory pigmenty pozwalają na przeprowadzenie zabiegu u osób z każdym kolorem włosów. Efekt jest niezwykle naturalny i niemalże nie do odróżnienia od naturalnych włosów. Warto tutaj podkreślić, że skorzystanie z zabiegu mikropigmentacji nie wyklucza możliwości skorzystania z przeszczepu włosów w przyszłości. 

Na jakie efekty można liczyć?

Efektem zastosowania zabiegu mikropigmentacji skóry głowy jest zakrycie łysych przestrzeni. Rezultaty są widoczne natychmiast i gołym okiem. W zależności od obszaru, na jakim wykonywany jest zabieg, można uzyskać różne efekty. Najczęściej proponowanym rozwiązaniem, stosowanym u mężczyzn jest efekt ogolonej głowy. W takim przypadku po przeprowadzonym zabiegu na głowie pozostają kropki pigmentu – imitujące cebulki wyrastających włosów. Taki zabieg mikropigmentacji można zastosować również na brodzie.

Inny efekt uzyskuje się przy dłuższych włosach na przykład w przypadku łysienia androgenowego u kobiet czy mężczyzn. Wtedy zamiast kropek w miejscach łysiejących zmian, rysowane są cienkie kreski imitujące włosy. W rezultacie pole, na którym został przeprowadzony zabieg, wygląda na optycznie zagęszczony i porośnięte 

włosami.

Mikropigmentacja skóry głowy to również doskonały sposób na przykrycie blizn – zarówno tych powstałych na skutek wypadku, jak i jako uzupełnienie miejsc po przeszczepach włosów. 

Czy mikropigmentacja to dobry sposób na łysienie?

Jak najbardziej! Zabieg mikropigmentacji jest doskonałym sposobem na pozbycie się łysych obszarów na głowie. Doda pewności siebie i pomoże pozbyć się kompleksów osobom, które z powodów chorób, wypadków czy czynników genetycznych borykają się z łysieniem i pustymi obszarami na głowie.

Czy zabieg mikropigmentacji jest dla każdego?

Mikropigmentację skóry głowy można bez obaw wykonać przy każdym kolorze włosów. Nasz specjalista indywidualnie dobierze intensywność pigmentu tak, żeby był jak najbliższy naturalnemu kolorowi. Podczas zabiegu, po uprzednich konsultacjach i projektach, odtwarzana jest również frontalna linia włosów.

Do każdego Klienta podchodzimy indywidualnie i każdorazowo staramy się dostosować efekt zabiegu do jego oczekiwań. Zabieg mikropigmentacji skóry głowy przeznaczony jest zarówno dla mężczyzn jak i kobiet, którzy zmagają się z różnymi objawami łysienia (w przypadku mężczyzn również na brodzie). Skorzystanie z zabiegu nie wyklucza przeszczepu włosów w przyszłości. Co więcej, mikropigmentacja jest wręcz idealnym rozwiązaniem uzupełniającym po przeszczepie. Doskonale maskuje blizny oraz zagęszcza włosy.