PIELĘGNACJA DŁONI

Lista Zabiegów:

  • manicure hybrydowy
  • manicure system żelowy
  • manicure japoński
  • manicure bezcążkowy
  • manicure pod skórki 
  • manicure naturalne odżywienie
  • zdobienie Nail Art
  • parafina z aromaterapią "alessandro" 
Pielęgnacja dłoni – manicure

Manicure to zabieg polegający na stylizacji (malowaniu) paznokci u dłoni, ich pielęgnacji oraz wyrównywaniu skórek przy płytce paznokcia. Wśród wielu rodzajów możemy wyróżnić  manicure japoński, którego celem jest poprawienie kondycji paznokci. Do typowych zabiegów stylizacyjnych należą manicure hybrydowy oraz żelowy. Bardziej czasochłonny i wymagający sporej wprawy nail art to z kolei sposób na ozdobienie paznokci w wyjątkowym stylu. Zwolenniczki naturalnych zabiegów powinny zainteresować się najdelikatniejszym zabiegiem pielęgnującym paznokcie bez użycia pilniczków i cążków, czyli manicure bezcążkowym. Niezależnie od ulubionego rodzaju manicure warto zadbać o pielęgnację skóry całych dłoni i przetestować zabieg parafinowy na dłonie, który w widoczny sposób poprawia ich kondycję.

Manicure japoński

W celu poprawienia kondycji paznokci (uszkodzona lub osłabiona płytka paznokcia) stosowany jest manicure japoński, który przywraca paznokciom blask. Zabieg ten przeprowadzany jest z użyciem naturalnych składników w pełni bezpiecznych dla płytki paznokci. Polega on na wcieraniu specjalnych past mających na celu odżywienie płytki paznokcia w witaminy A, E oraz keratynę.

Manicure hybrydowy

Uzyskanie długotrwałego efektu pomalowanych paznokci trwającego nawet do 6 tygodni umożliwia manicure hybrydowy. Metoda ta polega na opiłowaniu paznokcia, usunięciu skórek i nałożeniu specjalistycznego lakieru hybrydowego, do którego utwardzenia używana jest lampa UV lub LED.

Manicure żelowy

Metodą stylizacji paznokci, dzięki któremu można zarówno przedłużyć paznokcie, jak i poddać je koloryzacji jest manicure żelowy. Polega on na skróceniu paznokci i opiłowaniu ich do odpowiedniego kształtu. Następnie nakładany jest żel, który należy utwardzić lampą LED. W celu przedłużenia paznokci wymagane są co najmniej 3 warstwy żelu.

Manicure bezcążkowy

Najmniej inwazyjną metodą stylizacji paznokci zgodną z naturą jest manicure bezcążkowy, w którym nie używa się żadnych metalowych narzędzi (pilniczków lub cążków). Ta metoda jest w pełni bezpieczna dla płytki paznokcia. Nie powoduje rozdwajania się paznokci i nie prowadzi do ich kruszenia.

Manicure pod skórki

Manicure kombinowany inaczej znany jako manicure pod skórki to metoda polegająca na precyzyjnym przygotowaniu płytki paznokcia do malowania poprzez dokładne pozbycie się skórek wokół paznokci. Takie przygotowanie płytki paznokcia umożliwia pokrycie jej lakierem (np. hybrydowym) w jeszcze większym stopniu niż w przypadku pozostałych metod.

Nail Art

Zdobienia paznokci w postaci różnorodnych wzorów lub naklejek często wyglądające jak małe dzieła sztuki to nail art. Jest to bardzo efektowny zabieg stylizacji paznokci odpowiedni na wszelaki imprezy lub wyjazdy wakacyjne.

Zabieg parafinowy na dłonie

Poprawienie kondycji skóry dłoni, która jest wysuszona i szorstka możliwe jest dzięki zabiegom parafinowym na dłonie. Już kilka zabiegów pozwala na przywrócenie skórze odpowiedniego poziomu nawilżenia, dzięki czemu staje się ona gładka i delikatna.