PIELĘGNACJA STÓP

Lista Zabiegów:

  • pedicure naturalne odżywienie
  • pedicure hybrydowy
  • pedicure frezarkowy 
  • pedicure leczniczy "gehwol"
  • parafina z aromaterapią "alessandro" 
Pielęgnacja stóp

Pedicure to zabieg polegający na przygotowaniu paznokci u stóp oraz ich stylizacji. Wśród wielu rodzajów pedicure możemy wyróżnić pedicure hybrydowy, do którego używa się lakierów hybrydowych. Paznokcie hybrydowe u stóp wyróżniają się dużą trwałością przez co efekt utrzymuje się nawet do 6 tygodni. W celu poprawienia kondycji stóp stosowany jest pedicure frezarkowy, który polega na usunięciu zrogowaciałego naskórka z podeszw stóp.   Poza zabiegami pedicure pielęgnacja stóp obejmuje również zabieg parafinowy na stopy, który nawilża skórę stóp i widocznie poprawia ich kondycję, dzięki czemu stają się delikatne i gładkie.

Pedicure hybrydowy

Jednym z najczęściej wybieranych zabiegów stylizujących paznokcie u stóp jest pedicure hybrydowy polegający na odpowiednim przygotowaniu płytki paznokcia (oczyszczenie płytki paznokcia, odsunięcie skórek i pozbycie się martwego naskórka z wykorzystaniem frezarki lub tarki), nałożeniu bazy, a następnie specjalnego lakieru hybrydowego, który zostaje utwardzony lampą UV lub LED. Taki zabieg pozwala na uzyskanie paznokci u stóp o wysokiej odporności na zarysowania, dzięki czemu efekt utrzymuje się przez długi czas.

Pedicure frezarką

Pedicure frezarkowy polega na usuwaniu zrogowaciałego – martwego naskórka z podeszw stóp oraz okolic paznokci za pomocą frezarki. Jest to zabieg bezbolesny i nie powodujący skaleczeń. Przed przystąpieniem do właściwego zabiegu stopy poddawane są kąpieli w ciepłej wodzie, dzięki czemu skóra stóp ulega zmiękczeniu, przez co zabieg przebiega sprawniej i jest jeszcze delikatniejszy. Skutkiem pedicure frezarkowego są gładkie i zadbane stopy.

Pedicure leczniczy

Dolegliwości stóp, takie jak wrastające paznokcie, odciski, nagniotki i modzele są bolesne i sprawiają sporo dyskomfortu. Dobrym sposobem na ich zwalczenie jest pedicure leczniczy, który polega na odpowiedniej pielęgnacji stóp i paznokci tak, aby pozbyć się dokuczliwych problemów skórnych oraz przywrócić blask paznokciom u stóp.

Zabieg parafinowy na stopy

Zniszczona i sucha skóra na stopach to problem, z którym boryka się wiele osób. Regularnie wykonywane zabiegi parafinowe na stopy umożliwiają przywrócenie skórze miękkości i jędrności dzięki dogłębnemu wniknięciu substancji pielęgnacyjnych. Po zabiegu parafinowym skóra stóp staje się delikatna i nawilżona.