PIELĘGNACJA TWARZY

Pielęgnacja twarzy:

  • C-flash radiance zabieg przeciwzmarszczkowy
  • NMF xpress zabieg silnie nawilżający
  • PURATORE zabieg oczyszczająco odżywczy
  • ROSSATORE XPRESS zabieg dla cery ze skłonnością do trądziku różowatego
Pielęgnacja skóry twarzy

Pielęgnacja twarzy może być przeprowadzana na wiele sposobów. Zależnie od celu oraz wieku osoby poddawanej zabiegom na twarz wyróżnia się następujące zabiegi:

  • nawilżające, 
  • ujędrniające, 
  • złuszczające,
  • lecznicze,
  • komponowany (składający się z kilku różnych zabiegów i wykorzystujący różne kosmetyki).
Zabieg nawilżający na twarz (odżywczy)

Skóra poddawana różnym czynnikom zewnętrznym, takim jak woda, wiatr, słońce ulega uszkodzeniu. Wyparowuje z niej zawarta w komórkach woda, przez co skóra staje się sucha. Wiele osób zastanawia się jak odżywić skórę twarzy i dogłębnie ją nawilżyć. W tym celu pomocne są zabiegi nawilżające twarz. Pomagają one odżywić skórę twarzy w niezbędne witaminy i składniki odżywcze, dzięki czemu staje się ona jędrna i dogłębnie nawilżona.

Zabieg ujędrniający twarz (napinający)

W celu poprawienia konturu oraz owalu twarzy oraz odmłodzenia skóry stosowane są zabiegi ujędrniające twarz. Delikatny lifting twarzy uzyskiwany jest dzięki zwiększeniu napięcia tkanek oraz podniesieniu ich ku górze. Ujędrnienie skóry twarzy skutkuje uzyskaniem delikatnej, gładkiej i napiętej skóry, co sprawia, że twarz wygląda młodziej i zdrowiej.

Zabieg złuszczający na twarz

Stopniowe warstwowe ścieranie naskórka w celu usunięcia lub zmniejszenia defektów skóry, takich jak małe zmarszczki, pory, zanieczyszczenia oraz przebarwienia to zabieg złuszczający na twarz inaczej zwany również mikrodermabrazją.

Zabieg oczyszczania twarzy

Dzięki dokładnemu oczyszczeniu twarzy oraz pozbyciu się zrogowaciałego naskórka skóra zaczyna lepiej oddychać i ma mniejszą tendencję do tworzenia zaskórników. Zabieg oczyszczania twarzy pozwala na walkę z łojotokiem i pozbycie się zaskórników i krostek. Umożliwia także na zniwelowanie efektu świecącej się skóry.

Zabiegi komponowane dla danego typu skóry

W celu kompleksowego zadbania o skórę twarzy, szyi i dekoltu stosowane są zabiegi komponowane, czyli wykonywane etapami i dostosowane do różnych typów skóry znajdujących się w poszczególnych partiach ciała. W zależności od miejsca wykonywania zabiegu stosowane są odmienne kosmetyki przeznaczone dla konkretnego rodzaju skóry.

Masaż relaksacyjny twarzy

W celu zredukowania zmarszczek, rozluźnienia mięśni twarzy oraz wzmocnienia ukrwienia i poprawienia przepływu limfy stosowany jest masaż relaksacyjny twarzy. Poza zaletami w postaci poprawy stanu skóry na twarzy warto zwrócić uwagę na fakt, że masaż twarzy jest bardzo przyjemny, przez co prowadzi do głębokiego relaksu i wyciszenia całego organizmu.